ONE WAY VISION BASKI

One way vision folyo, halk dilinde delikli folyo olarak tabir edilmektedir. İçerden dışarıyı görebilir dışardan içeriyi ışık yanmadan göremezsiniz.

One way vision delikli folyo nedir? Nerede Kullanılır?

One way vision Nedir? Onewayvision Baskı Nerede Kullanılır?

One Way Vision Baskı birçok alanda hizmet vermekte olup bir çok alanda kulanılmaktadır. Özellikle cam üzerinde kullanılan bu malzemenin özelliği dışardan bakınca içerinin gözükmemesi içerden dışarı bakıncada dışarının net bir şekilde görünmesidir. İçeride ışık yanıyor ise oneway malzeme içeriyi gösterir. Oneway baskı delikli folyo olarak bilinir. Delikli bir yüzeye sahip olan malzemenin iki çeşiti vardır. Avrupa ve uzakdoğu olarak iki çeşittir. Avrupa oneway vision malzeme daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Uzakdoğu malzemede de baskı kalitesi aynı fakat daha kısa ömürlüdür.

One way vision baskı ve one way vision baskı fiyatlarımızı öğrenmek için dijital baskı fiyatları sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Buradan sonraki yazılarımız diğer sitemiz www.cemrereklam.org adresinden alınmıştır.

One Way Vision Baskı

Ürünün ismi İngilizce olduğundan dolayı bu terimden çok,  “delikli folyo” adı ile bilinmekte olan bir tür reklam folyo baskı işlemidir. PVC esaslı bir malzemeden üretilmekte olup, delikli bir yapısı vardır.

Baskı yapılacak olan yüzey ak renklidir. Bunun sebebi yapılacak olan baskılarda daha iyi sonuç almak adına zeminin beyaz olması, üstüne atılacak boyaların altından zeminin gözükmemesidir. Yapışkanlı tarafın rengi ise siyahtır. Bunun sebebi ise one way vision baskı uygulanmış olan cam bir yüzeyin, içerden  dışarıya bakıldığında  görünür, Dışardan içeriye bakıldığında ise, camın üstünde herhangi bir reklam olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır. Genel oalarak camların renginin siyah olduğu yönündedir. Bu nedenle yapışkanlı yüzey siyah renkli olarak üretilmektedir. Cam yüzeylerde uygulanan metot sayesinde, yapının dahil tarafından dışarının görülmesini imkan sağlayacak biçimde yapı giydirme işlemleri yapılabilmektedir.
Eskiden cam yüzeyli yapılara giydirme yapılmak istenildiğinde bu işlem çokta içerde istenilen sonucu vermemekteydi. Çünkü, cam zeminin üzerine yerleştirilen malzeme, hem dışarıdan hem içerden, daha önemlisi içeriden dışarıyı görme olanağını çok nadir kısıtlıyordu. Fakat one way vision baskı sayesinde uygulamanın yapıldığı yüzeylerde içerden, dışarıyı görebilme imkanı doğmuştur. Binaya dışarıdan bakıldığında reklam yapılmak istenilen görsel rahatlıkla ve oldukça kaliteli bir biçimde sergilenmekte olup yapının içerden görmek ise tamamen imkansız durumdadır.
Standartta düzeyde yapılan bir işçilik ile dışarıdan bakıldığında çok güçli ışıkta görüntü kalitesi biraz düşebilmektedir. Ama   minimum %80-85 oranında bir görüntü sunmaktadır. İçeriden dışarıya bakmada ise %15-20 oran arası bir kayıp söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oran endişe edilecek düzeyde olmayıp son derece etkili oranlar sağlamaktadır.

 

one-wision1

one-wision1

 

One Way Vision Baskı Nerelerde Kullanılır ?

One way vision baskının kullanım alanı cam yüzeylerdir. Cam yüzeye sahip aklınıza gelebilecek her alanda rahatlıkla kullanıma uygundur. Cam ile kaplı bir yapının dış cephelerine giydirme işlemi yapılması en çok tercih edilen alanıdır. Bunu tarafında ara camlarına eklenecek logolar, mağazaların vitrinlerinde da bu metot sıklıkla kullanılmaktadır.

One Way Vision Avantajları Nelerdir ?

İşlemin en büyük avantajı cam yüzeylerde,  bakıldığında dışarıyı görebilme imkanı sağlamasıdır. 0.15 ile 0.20 mm kalınlığındaki malzemesi sayesinde uzman bir ekip tarafından montajı gerçekleştirilirse amaç tatmin edici sonuçlar ortaya çıkması sağlanabilir. Ayrıca kullanılan malzemenin yapışkanı ne kadar güçli ve kaliteli ise çapları ne kadar küçük olursa,görsellik açısından da o kadar iyi sonuç verecektir. İnce olduğu kadar dayanıklı da bir malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle formunu korumak konusunda oldukça başarılıdır.
One way vision baskı tekniğinde dış mekan afişlerinin hepsinde olduğu gibi solvent bazlı boyalar kullanılmaktadır. Solvent bazlı boyalar dış etmenlere karşı en yüksek dirence sahip boya çeşididir. Dış mekanne monte edilecek bir cam'ın yağmur, kar, yoğun güneş ışıkları gibi öğelere maruz kalınacağı düşünülürse, dayanıklı bir boya kullanılmaması durumunda boyaların akması ya da renklerinin solması işten dahi değildir. Solvent bazlı boyalar bu durumların önüne geçmektedir. Ayrıca kullanılan ürünün kalitesi, işlemi yapan ekibin deneyimi gibi öğeler ile kullanım ömrü 1 senedan 5 senea kadar değişkenlik gösteren bir süreci kapsamaktadır.

One way vision baskı uygulaması genellikle cam yüzeylerde kullanılmaktadır. Son zamanlarda neredeyse her yerde görebileceğimiz bu uygulamalar  pvc (folyo) üzerine yapılan dijital baskı sayesinde hem cam yapıların dışarıdan içerisi görünmez hem de reklamınızı yapmış olursunuz. İstediğiniz bir cama, fotoğraf yüksek kalitede basılarak kaplamalar yapılmaktadır. sadece yapılar değil araçlarda da bu metot kullanılmaktadır.

Delikli folyo üzerine yapılan baskı oldukça kullanışlıdır. Bu ürünün folyonun kalınlığı ise 0.15 mm ila 2 mm arasında değişmektedir. Boyutları ise oldukça büyük olması sebebiyle pek çok büyük alanda kullanılmaktadır.

Bu uygulama için baskı yapılmadan evvel uygulanacak yapının ayrıntılı olarak her cepheden fotoğrafları çekilir ve bilgisayar ortamında pek çok program sayesinde uygun duruma getirilir. Sonucunda hazırlanan bu grafik tasarımlar ve folyo tarafına One way vision üzerine dijital ortamlarda yüksek kaliteli olarak basılır.

Önceden alınan yapı ölçülerine göre hazırlanan taslaklar göz önüne alınarak kesme işlemi yapılır. Arka yüzeyi yapışkanlı olan bu malzeme basitce istenilen yere uygulanır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ölçülerin doğru alınmasıdır. www.cemrereklam.net olarak sizlere en kaliteli One way vision baskı işlemini uygun fiyatlara yapıyoruz.

Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. >> İletişim İçin Tıklayın

TOP Call Now ButtonHIZLI İLETİŞİM TEK TIKLA ARA